logo

Na pomoc paznokciom – preparaty IBX

admin Kosmetyki 9 czerwca 2022 0
post-image

Czy możliwa jest regeneracja i odbudowa płytki paznokcia idąca w parze z profesjonalną stylizacją? Czy dzięki zastosowaniu preparatów IBX paznokcie rzeczywiście stają się wzmocnione i zdrowe? Co powinnyśmy wiedzieć o kosmetykach którymi zachwyca się coraz więcej stylistek i ich klientek?

Stylizacja paznokci to dziś jedna z tych usług, bez której wiele Pań nie może się obejść. I dobrze, bo ładne, estetyczne paznokcie dodają elegancji każdej dłoni. Zanim jednak wykonamy stylizację pomyślmy o tym, jaki wpływ ma ona na kondycję płytki paznokcia: osłabia ją, jest dla niej obojętna, a może ją wzmacnia? Myślę, że odpowiedź znacie, dlatego warto skupić się na regeneracji i wzmocnieniu już zniszczonych paznokci, jak również na ochronie tych, które jeszcze nie uległy osłabieniu.

Coraz więcej klientek analizuje aspekt „zdrowotny” wykonywania stylizacji paznokci, co wynika z coraz większej świadomości społeczeństwa na temat wszelkich szkodliwych substancji, które pojawiają się w różnych produktach codziennego użytku, także w kosmetykach i co najgorsze, również w jedzeniu.

beautypartners18

Preparaty IBX bez tajemnic

W związku z powyższym chciałabym pokrótce przybliżyć produkt związany ze stylizacją paznokci, który stosunkowo niedawno wszedł na polski rynek. Są to preparaty o nazwie IBX, nad którymi warto się chwilkę zatrzymać i dowiedzieć o nich więcej.

IBX, to produkt przeznaczony do zabiegów profesjonalnych. Można stosować go pod każdą stylizację, przed klasycznym manicure oraz na naturalną płytkę jako zabieg wzmacniający i regenerujący. Pod stylizacją żelową czy hybrydową IBX System działa jak tarcza ochronna –tworzy powłokę ochronną w górnych warstwach płytki, redukuje też tzw. „białe plamki”, które często tworzą się w wyniku mikrouszkodzeń związanych z procesem usuwania stylizacji.

Na naturalnej płytce IBX używany jest do „naprawy” poważnych uszkodzeń płytki, aby stworzyć stabilną podstawę do jej wzrostu. Po wielu zabiegach bruzdy zostają wypełnione, a paznokcie stają się mocne, gładkie i lśniące. Poprawia się też ich kolor.

Bezpieczny zabieg na paznokcie – to możliwe?

Jedną z ważniejszych zalet preparatów IBX jest brak substancji szkodliwych takich jak formaldehyd, toluen czy ftalan dibutylu. Niestety substancje te pojawiają się w niektórych preparatach przeznaczonych do stosowania na płytkę paznokcia – dlatego bądźmy czujne, czytajmy etykiety dla bezpieczeństwa naszego i naszych klientek.

IBX działa od środka wnikając do górnych warstw płytki i nie zostaje na jej powierzchni, dlatego właśnie może iść w parze z wykonaniem stylizacji. Jest to pierwszy tego typu zabieg na naszym rynku, i tym samym jest to nowy rodzaj usługi w Salonach, który oferuje pomoc słabym i zniszczonym paznokciom.

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

beautypartners113

Mąka ziemniaczana w kosmetyce

beautypartners11

Skarpetki złuszczające – hit czy kit?