4
Beauty Partners

Zabiegi kosmetyczne - Peeling enzymatyczny

Peeling enzymatyczny - to kosmetyk o konsystencji kremu, który zawiera w swym składzie enzymy takie jak keratolina, papaina czy bromelaina (enzym pozyskiwany z ananasa) lub kompleks enzymatycznych białek ze ścian komórkowych drożdży, które bardzo delikatnie usuwają martwy naskórek, poprzez zmniejszenie spoistości komórek warstwy rogowej naskórka.

Wskazania do stosowania peelingu enzymatycznego

Złuszczanie martwego naskórka za pomocą enzymów nie podrażnia skóry dlatego jest szczególnie wskazane w przypadku cery wrażliwej ze skłonnością do pękających naczynek. W przeciwieństwie do peelingów mechanicznych, zawierających ścierające drobinki, peeling enzymatyczny nie wymaga intensywnego masażu twarzy oraz tarcia, dzięki czemu znacznie zmniejsza się ryzyko rozsiewu bakterii i rozwoju stanów zapalnych, co ma duże znaczenie w przypadku pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej.

Efekty stosowania peelingu enzymatycznego

Peeling enzymatyczny zmniejsza widoczność porów, wyraźnie wygładza nierówną strukturę skóry i poprawia jej koloryt. Regularne stosowanie kosmetyku sprawia, że poszarzała skóra nabiera blasku i sprawia wrażenie rozświetlonej, wypoczętej oraz lepiej napiętej.

Peeling enzymatyczny poprzez złuszczenie martwego naskórka, poprawia absorbcję składników aktywnych z kremów i maseczek, dzięki czemu skóra staje się nie tylko gładsza i lepiej oczyszczona, ale również bardziej nawilżona i odżywiona. Zawarte w preparacie enzymy dodatkowo łagodzą stany zapalne i przyspieszają proces gojenia.

W OFERCIE MAMY:

  • Peeling enzymatyczny Norel /120 zł/